Koalitsioonile teeb muret Savisaare Moskva-visiit

19. aprill 2004, 16:02

Võimukoalitsiooni esindajad esitasid täna välisministrile arupärimise seoses Keskkonnaerakonna liidri Edgar Savisaare Moskva-visiidiga.

Riigikogu liikmed Urmas Reinsalu, Rein Lang ja Tiit Tammsaar esitasid Kristiina Ojulandile kuus küsimust, mis puudutavad Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare visiiti Moskvasse ja seda, kas välisministeerium oli kõigist teadlik ja osales neil vastavalt välissuhtlemistavale. Samuti, kas sellisel moel arendatav diplomaatia tuleb kasuks Eesti ühtse välispoliitika teostamisele Venemaa suhtes kahepoolsetel läbirääkimistel ja Euroopa Liidus.

Veel seisavad arupärimises küsimused, kas vastab tõele ajakirjanduses kõlanud väide, et Venemaa Riigiduuma spiiker Grõzlov 'rõhutas, et talle imponeerib linnapea ja tema partei Vanamaa poliitika' ning kas Savisaar vestles saatkonnas toimunud vastuvõtul pikalt Venemaa Föderaalse Julgeolekuteenistusega seotud Leonid Slutskiga.

Edgar Savisaar kuulutas selle peale homseks välja pressikonverentsi, kus lisaks Savisaarele jagavad oma reisimuljeid veel ka abilinnapead Peep Aaviksoo ja Toomas Vitsut, linnavolikogu liige Vladimir Velman ning riigikogu liige Ain Seppik.

Tallinna linnapea Edgar Savisaare delegatsioon viibis eelmisel nädalal Moskvas nneli päeva kestnud visiidil linnapea Juri Lu?kovi kutsel. Delegatsiooni koosseisu kuulusid abilinnapead Toomas Vitsut ja Peep Aaviksoo ning linnavolikogu ja linnakantselei esindajad.

Visiidi käigus, 16. aprillil allkirjastati Moskva ja Tallinna linna vaheline koostöö protokoll, milles on oluline koht kogemustevahetusel elamu- ja kommunaalmajanduse vallas, investeerimisprojektide vastastikusel toetamisel ning haridusküsimustel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing