USA börsid: intressihirmu leevendumine tõstis kvaliteetaktsiaid, IT-sektor odavnes

19. aprill 2004, 09:41

USA keskpanga tippametnikujahutas möödunud reedel hirmu baasintresside tõstmise ees ning vedas üles kvaliteetaktsiaid, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

Tehnoloogiasektori aktsiaid tõmbas madalamale kehvad uudised IBM-lt ja Nokialt.

Richmondi föderaalreservi president Alfred Broaddus ütles reedel, et keskpank on intresside tõstmisest veel parajas kauguses, kuna soovitakse lämmatada võimalik inflatsioonihirm. Broaddus sõnul vajab ta rohkem kinnitust selle kohta, et majanduskasv on jätkusuutlik.

Keskpanga juhtivametniku sõnavõtt leevendas investorites mõningast hirmu baasintresside võimalikult kiire tõusu ees.
Möödunud nädala alguses avaldatud tugevad makromajandustulemused olid pannud investoreid muretsema, et viimase neljakümne aasta madalaimal tasemel püsivad intressid võivad olla õige pea möödanik.

Dow Jones tööstuskeskmine tõusis 0,52%, tasemeni 10451,97 punktini. Peamiselt tehnoloogiasektori liikumisi kajastav Nasdaqi koondindeks kaotas 0,32%, vajudes 1995,74 punktini.

Tehnoloogiasektorit vedas alla esimese kvartali majandustulemused avaldanud Nokia, mis ennustas käimasolevas kvartaliks analüütikute ootustele alla jäävaid käibe- ja kasuminumbrid. Aktsia vajus reedel New Yorgi börsil 14,61 dollarini (12,18 euroni) ehk 9%ga miinusesse.

Arvutitootja IBM vajus 1,8%, tasemeni 92,28 dollarit. Languse taga oli kompanii teenuseid pakkuva divisjoni pettumist valmistanud kasum ja uute lepingute vähesus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing