PM: Vene välisminister ei taha Ojulandiga kohtuda

20. aprill 2004, 08:09

Moskvasse sõitev Kristiina Ojuland ei kohtu seal naaberriigi kolleegi Sergei Lavroviga, sest Vene välisministeerium ei pea seda vajalikuks.

Ojuland on Moskvas homme-ülehomme ning kohtub Venemaa parlamendi ülem- ja alamkoja väliskomisjonide liikmetega, et tutvustada oma valimisplatvormi Euroopa Nõukogu peasekretäriks pürgimisel. Talle annab lõunasöögi ka patriarh Aleksius II, kirjutab Postimees.

Kuid Tallinnas Moskva-sõidu rosinaks peetud jutuajamine Vene uue välisministri Lavroviga jääb Ojulandil ära ? kuigi Eesti välisministeerium palus seda kohtumist ligi kuu aega tagasi, vastas Moskva eitavalt.

«On kahju, kui kohtumist välisminister Lavroviga ei toimu,» tunnistas välisministeeriumi pressiesindaja Ehtel Halliste, kelle hinnangul on Moskvas esmatähtsad küll kohtumised parlamendiliikmetega, kuid: «Samas soovime kasutada võimalust tutvumiseks Venemaa uue välisministriga, mis omakorda sõltub Sergei Lavrovi töökavast.»

Postimehe andmeil on Vene välisministeerium heitnud äsja NATOga ühinenud ning peagi Euroopa Liidu liikmeks saavale Eestile ette, et Ojuland sõidab Moskvasse ilma kutseta, omal initsiatiivil, ja teatanud, et ei kohtu ühegi Euroopa Nõukogu peasekretäri kandidaadiga.

Riigikogu väliskomisjoni esimees, Res Publica liige Marko Mihkelson peab neid otsitud ettekäändeiks.

«Arvan, et küsimus on heas tahtes,» nentis Mihkelson. «Kristiina Ojuland on küll peasekretäri kandidaat, aga ta on ka välisminister, ja veerandtunnine viisakuskohtumine poleks Vene välisministrilt tükki küljest võtnud.»

Mihkelsoni sõnul tasuks Ojulandil tõsiselt kaaluda: ehk oleks õigem Moskva-sõit ära jätta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing