Riigi võlglaste arv langes viie aasta rekordtasemele

20. aprill 2004, 10:21

Riigi ees võlgu omavate maksumaksjate arv vähenes selle aasta esimese kolme kuu jooksul viie aasta rekordiliselt madalale tasemele.

Maksuvõlgade üldsumma vähenes kolme kuu jooksul 130 miljoni krooni võrra, teatas Maksuamet.
Kui veel aasta alguses oli Eestis maksuvõlglasi 157 293, siis esimese kvartali vältel vähenes nende arv 11 285 võrra, mis on väikseim maksuhalduri ajaloos alates 1999. aastast. Võrreldes 2003. aasta esimese kvartali lõpu seisuga oli 2004. aasta esimese kvartali lõppedes võlgnike arv 22 tuhande võlgniku võrra väiksem.

Kui perioodi keskel omas maksuvõla summa selgelt kasvavat tendentsi, siis oluline vähenemine toimus kvartali viimasel kuul märtsis, mil koguvõlg vähenes kokku 260 miljonit krooni, langedes kokkuvõttes 3,1 miljardi krooni tasemele.

Võlgnike arvu vähenemine kajastub otseselt ka tehtud esmaste sundsissenõudmise toimingute arvus. Maksu- ja Tolliameti analüüs näitab, et kuigi esmaseid sissenõudmise toiminguid tehti sel aastal vähem kui võrreldaval perioodil aastal 2003, oli 2004. aasta esimeses kvartalis tehtud toimingute efektiivsus märkimisväärselt kõrgem, seisab pressiteates.

?Maksuhalduri hinnangul on kasutusele võetud meetmeteist efektiivseimad ja määrava tähtsusega kiire maksuhalduri poolne võla tekkimisele reageerimine ning preventiivne tegevus. Suurt survet võlglaste arvu vähenemisele omas füüsiliste isikute tulude deklareerimise periood. Nimelt automatiseeriti märtsi keskel enamtasutud tulumaksu tagastust selliselt, et tagastatava summa osas kaeti kõigepealt olemasolevad kohustused. Selle tulemusel vähenes märtsi keskel võlglaste arv ligi 8000 võrra ning maksuvõlad 55 miljoni krooni võrra,? selgitas maksuamet.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing