EPL: Erakondlased soovivad Edgar Savisaare taandumist

20. aprill 2004, 08:00

27 tuntud keskerakondlast koostasid erakonnale avaliku kirja, kus nõuavad juhtimise kardinaalset muutmist.

Kuigi otsesõnu pole seda välja öeldud, tahetakse kirjaga viidata esimees Edgar Savisaare tagasiastumisele. ?Keskerakond vajab juhtimise radikaalset muutmist,? lõpetavad keskerakondlased oma kirja, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Keskerakonnas on kriis. Erakonna juhtimine on tsentraliseeritud ja juhikeskne. Erakonna volikogu on kujunenud tühjaks jututoaks, millel tegelikult pole väljundit ei juhatusse, erakonna tegevusse Riigikogus ega ka reaalsesse poliitikasse. Keskerakonna lihtliikmed on võõrandunud nii erakonnast kui ka tema juhtimisest,? seisab kirjas.

?Erakonna juhtimise suurimaks veaks on vastaste ja oponentide otsimine ning võimetus leida koostööpartnereid. Keskerakond ei ole ühelegi teisele poliitilisele jõule eelistatud koostööpartneriks.?

Keskerakonna kauaaegne peasekretär Küllo Arjakas peab 27 tuntud erakondlase nõudmist muuta otsustavalt Keskerakonna juhtimisstiili suures osas alusetuks.

?Sõnad ?tsentraliseeritud?, ?juhikeskne?, ?tühi jututuba? jne on hinnangud, millega võib nõustuda või ka mitte nõustuda, kuid kriitikutel pole paraku plaani B arutlusekski välja pakkuda olnud,? ütles Arjakas.

?Nii on võimatu pidada ka avalikku või ükskõik millist diskussiooni, sest seda ju ei taotletagi. Muidu arutaks me sisereformiga seonduvaid küsimusi näiteks erakonna juhatuses,? lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing