EPL: Gaasitoru jõuab Pärnusse

22. aprill 2004, 08:08

Eesti Gaas ehitab sügiseks gaasitoru Vändrasse ja 2006. aastal jõuab see ka Pärnusse.

Järgmisena võib saada maagaasitoru Valga linn, kuid alles pärast 2010. aastat, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Gaasitrassist on huvitatud nii Pärnu soojatootjad kui ka trassiteele jäävad linnad ja külad,? ütles Eesti Gaasi müügiosakonna direktor Raul Kotov.

Kotovi sõnul on Pärnus maagaasist huvitatud nii soojatootja kui ka tööstusettevõtted. ?Ollakse huvitatud ka sellest, et gaas jõuaks individuaalelamute rajooni. Gaasist toodetud kilovatt-tunni sooja hind on praegu umbes 28 senti, elektri puhul aga üle krooni. Seega on gaas üle kolme korra odavam,? lisas Kotov.

?Alternatiivse kütteliigi tulek Pärnusse on teretulnud. See on linnale ka keskkonna seisukohalt vaadatuna kasulik,? ütles Pärnu linnavalitsuse planeerimise osakonna juhataja Raul Täkker ja lisas, et koostööleping Pärnu linna ja Eesti Gaasi vahel kirjutati alla juba jaanuaris.

Täkkeri sõnul kavandatakse Pärnusse ka kombijaama, mis toodaks peale elektri ka sooja. ?Siis tekib linnas peale praegu monopoolse Pärnu Soojuse ka konkureeriv ettevõte.?

Gaasitrassi toomine ja väljaehitamine on kavandatud etapi kaupa pikale ajale.

Valga maavalitsuse esindajatega on peetud esimesi kohtumisi ja sellepärast on asjad alles algstaadiumis. ?Ei ole jutuks olnud, millal võiks gaas Valka jõuda, aga arvan, et enne 2010. aastat seda ei juhtu,? lisas Kotov.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing