PM: Tartu raad tahab käivitada mitu mobiiliteenust

22. aprill 2004, 08:15

Tartu linnavalitsus ja Mobi Solutions valisid esmaspäeval välja viis linlastele mõeldud mobiiliteenust, mille hulka kuulub isegi uudne naabrivalve projekt.

Mobiilsiderakendusi pakkuva Mobi Solutionsi projektijuhi Lauri Kinkari sõnul hakatakse nüüd pingsalt tegelema kohtumisel väljavalitud projektidega, kirjutab Postimees.

Kuigi kõik on alles idee tasandil, loodavad Mobi ja linn kõigi ametkondadega kokkuleppele jõuda, et teenused ka käiku läheksid. Kõige kiiremini loodetakse käivitada doonorite teavitamise teenus.

«Siiani on verekeskused häda korral doonorile isegi koju helistanud,» selgitas Kinkar. «Pakutav süsteem annaks võimaluse saata laiali SMSid.»

Samalaadset teavitamisteenust saaks linnas kasutada ka vabatahtlike suunamisel mitmesugustele töödele. Tartu abilinnapea Hannes Astoki sõnul on igas linnas inimesi, kes on alati nõus appi tulema.

Kõige huvitavamaks teenuseks peab Kinkar m-naabrivalve projekti. Praegu toimib naabrivalve mingis kindlas piirkonnas, m-naabrivalve annaks valvele aga uue mõõtme.

«Näiteks saaksid linlased oma mobiilile tellida kõigi eile varastatud autode numbrid,» selgitas Kinkar. «Nii oleks politseil linn abistavaid silmi ja kõrvu täis.»

Kinkari sõnul on m-naabrivalvet vägagi edukalt kasutatud välismaal, kus eriti suurteks abimeesteks on taksojuhid.

Üks teenustest puudutaks ka koolisüsteemi, kus võtmeisikuks muutuks klassijuhataja.

Lihtsa süsteemi abil oleks tal võimalik nii õpilasi kui ka lapsevanemaid teavitada mitmesugustest sündmustest, ka võivad vanemad tulevikus leida oma mobiili postkastist teate, et nende laps on mõnest tunnist puudunud või ebarahuldava hinde saanud.

Samuti oleks linlastel võimalik saada linnavalitsuselt teateid, kui raad mõne neid puudutava menetluse lõpetab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing