Valitsus arutas piiriüleste äriühendustega seonduvat

22. aprill 2004, 12:40

Valitsus arutas ja kiitis heaks Eesti seisukohad Euroopa Parlamendi ja nõukogu äriühinguõiguse alaste direktiivide eelnõude suhtes.

Antud eelnõu oli arutlusel 15. aprilli kabinetinõupidamisel, kus otsustati, et Eesti ei poolda osa- või aktsiakapitalil põhinevate äriühingute piiriüleste ühinemiste direktiivi eelnõu laienemist tulundusühistutele.

Äriühingu asukoha teise riiki viimise eelnõud ning aktsiaseltside asutamisel nõutavaid tagatisi käsitleva teise äriühinguõiguse direktiivi lihtsustamise eelnõud otsustati põhimõtteliselt toetada.

Piiriüleste ühinemiste direktiiv võimaldaks töötajate erinevat kohtlemist ühinevates ettevõtetes võrreldes ainult Eesti seaduste alusel tegutsevate äriühingutega.

Teises liikmesriigis tegutsenud äriühingus töötanud inimestele jääks võimalus säilitada Eesti firmaga ühinemisel oma osalusõigus äriühingu juhtimises, juhul kui vastavas riigis kehtib töötajate kohustusliku kaasamise kord ning nad ei soovi sellest õigusest eelläbirääkimistel loobuda. Eesti seadused niisugust korda ette ei näe, küll aga kehtib see näiteks Soomes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing