Eesti hakkab koos Itaaliaga võitlema maffia vastu

23. aprill 2004, 15:52

Prokuratuur teatas, et Eesti ja Itaalia hakkavad koos võitlema organiseeritud kuritegevuse vastu.

Pühapäevast teisipäevani viibib Eestis Itaalia maffiavastase võitluse büroo peaprokurör dr. Piero Luigi Vigna ja peaprokuröri asetäitja Luigi De Ficchy.

Esmaspäeval sõlmivad dr. Piero Luigi Vigna ja Eesti riigi peaprokurör Jüri Pihl koostöölepingu, mille eesmärk on võidelda maffia ja rahapesu vastu.

Pooled hakkavad vahetama teavet organiseeritud kuritegevuse ja sellega seotud isikute kohta ning tööks vajalikke dokumente. Nii Eesti kui Itaalia hakkavad vahetama teavet juhtumite kohta, kus nende kodanike, välismaa kodanike või kodakondsuseta isikute suhtes on algatatud uurimine seoses teise osapoole territooriumil sooritatud organiseeritud kuritegude või kuritegelikul teel saadud vara investeerimisega.

Itaalia maffiavastase võitluse büroo esindajad kohtuvad ka kaitsepolitsei, keskkriminaalpolitsei ning maksu? ja tolliametiga.

Itaalia riikliku maffiavastase võitluse büroo loodi 1991. aastal riigiprokuratuuri juurde. Büroo piirkondlikud üksused asuvad iga maakonna apellatsioonikohtu prokuratuuris. Piirkondlikes üksustes töötavad spetsiaalse väljaõppe saanud prokurörid, kes tegelevad vaid maffia?tüüpi kuritegudega, näiteks narkokaubanduse, maffiasse kuulumise, pantvangi võtmise jms kuritegudega. Maffiavastase büroo prokurör koordineerib kriminaalasjade uurimist ja kontrollib kõiki Itaalia politseiüksusi. Kuritegude uurimisel on prokuröril täita juhtiv roll.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing