Statistikaamet võrdleb Eestit teiste Euroopa riikidega

23. aprill 2004, 10:41

Statistikaamet teatas, et alates tänasest saavad huvilised ameti koduleheküljel võrrelda Eesti arengunäitajaid teiste Euroopa riikide statistiliste näitajatega.

Statistikaameti <#veebilehel=http://www.stat.ee> on tänasest kättesaadav elektrooniline väljaanne ?Säästva arengu näitajad. Indicators of Sustainable Development?, mis sotsiaal-, majandus-, keskkonna- ja institutsionaalse valdkonna näitajate abil annab ülevaate Eesti arengust ja pakub võrdlust teiste Euroopa riikidega.

Elektrooniline väljaanne esitab sotsiaal-, majandus-, keskkonna- ja institutsionaalse valdkonna näitajaid ÜRO ja Euroopa Liidu statistikaameti (Eurostat) säästva arengu näitajate nimekirjale toetudes. 60 näitaja abil hinnatakse Eesti arengut ja positsiooni Euroopa riikide hulgas ning erinevusi Eesti piirkondade ja maakondade vahel. Iga näitaja puhul on toodud tema olulisus jätkusuutlikkuse seisukohast, lisatud definitsioonid ja kommentaarid. Põhirõhk on 2002. aasta andmetel, Euroopa riikide võrdlus põhineb viimasel võimalikul aastal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing