EPL: Filmire?issöör Olav Neuland korraldab loata lennukursusi

23. aprill 2004, 07:58

Lennundusõpetajat ja endist filmire?issööri Olav Neulandit ähvardab kriminaalasi, sest tema organiseeritud tasulised lennukursused on illegaalsed.

Põhja politseiprefektuurile avalduse viinud, sügisel filmire?issööri korraldatud kursustel osalenud Tõnu Tali ütles Eesti Päevalehele, et kursuste eest tuleb küll maksta, kuid mingit praktilist kasu neist pole. ?Mulle lubati sinna minnes piloodilitsentsi, kuid mind peteti,? lausus ta. ?Pilooditunnistust Neulandilt ei saa, sest tal endal pole isegi õpilase pabereid.?

Neuland, üks väheseid motodelta planerismi eksperte Eestis, küsib oma õpilastelt kursuse eest 12 500 krooni. Paar aastat tagasi osales iseõppinud lennundusentusiasti korraldatud kursustel kümmekond, mullu sügisel 18 inimest.

Lennuameti asedirektori Rein Porro sõnul puudus Neulandil nende kursuste korraldamiseks seaduslik alus. ?Ta on partisan, kes on lennundushuvilisi inimesi lollitanud ja kasutanud ära nende kergeusklikkust,? ütles Porro. ?Neulandi korraldatud koolitustelt saadud piloodipaberid võib kohe prügikasti visata.?

Mõned kuud tagasi pidas Porro Neulandiga maha tõsise jutuajamise. ?Ütlesin talle, et kui ta oma asju korda ei aja, siis võtab asi väga tõsise pöörde,? lausus Porro. ?Pärast seda ajas ta dokumendid korda ja sai praegu pooleliolevateks kursusteks meie loa. Ise on ta neil kursustel praegu kirjas õpilasena.?

Politsei on kriminaalasja algatamisel esialgu siiski veel äraootaval seisukohal. ?Menetlust seni veel alustatud pole, sest tutvutakse esialgse infoga,? ütles Põhja politsei pressiesindaja Madis Tilga.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing