TTÜ sai õiguse anda välja tehnilisi tunnustusi

23. aprill 2004, 16:56

Majandusministeerium andis Tallinna Tehnikaülikoolile õiguse väljastada ehitustoodetele ja -materjalidele tehnilisi tunnustusi.

Eelkõige puudutab see puitkarkass- ja palkmajade ehitajaid, kes saavad seeläbi võimaluse varustada oma toodang CE märgistusega, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Euroopa majanduspiirkonnas reguleerib ehitustoodete ja -materjalidega kauplemist direktiiv, millega soovitakse kõrvaldada liikmesriikide vahelised tehnilised barjäärid. Selle eesmärgi saavutamiseks on ehitusmaterjalidele ja -toodetele koostatud ühtsed tehnilised kirjeldused.

Tehnilisteks kirjeldusteks on kas Euroopa standardiorganisatsiooni (CEN/CENELEC) poolt koostatud tootestandardid või Euroopa ehitustoote tehniliste tunnustuste organisatsiooni (EOTA) poolt ette valmistatud ehitustoote tehnilised tunnustused.

Kuigi ehitustoodete direktiiv eelistab standardite kasutamist, on lubatud ka toodetele tehniliste tunnustuste koostamine. Viis aastat kehtiva tehnilise tunnistuse koostamine on lubatud juhtudel, kui mõistliku aja jooksul pole võimalik standardit kehtestada või kui konkreetne toode erineb oluliselt standardist.

Peale Eesti liitumist Euroopa Liiduga on puitkarkassmajade tootjad kohustatud tähistama oma toote vastavusmärgiga CE. Selle eelduseks on aga volitatud tunnustusasutuse koostatud tehniline kirjeldus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing