PM: Digiallkirja eitanud ametnik sai karistada

26. aprill 2004, 08:11

Tallinna linnavalitsus vabandas digitaalallkirjaga avalduse saatnud kodaniku ees ja karistas avalduse vastuvõtmisest keeldunud ametnikku märkusega.

Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti (SAPA) juhataja Igor Volkov saatis Ervin Nurmelale vabanduse oma töötaja Tiina Vesti mitte kõige korrektsema vastuse pärast, kirjutab Postimees.

«Sekretäri-juhiabi ametis tuleb tegeleda kümnete kirjade ja avaldustega päevas, mis tõesti ülekoormatud ning tõsiste isiklike muredega inimese endast välja viis, kuna ka korduvad eelnevad pöördumised IT-spetsialisti poole digitaalallkirja avamiseks tulemuseni ei viinud,» kirjutas Volkov. «Teie kirjeldatud juhus pole esimene.»

Volkov märkis, et osaliste tähelepanu on juhtumile juhitud ja käskkirjad alla kirjutatud.

Linna sisekontrolör Viktor Vassiljev vabandas Nurmela ees ka omalt poolt ja teavitas teda juhiabi Vestile käskkirjaga tehtud märkusest.

Sisekontrolör ütles, et linna IT-osakond tuleb oma tööga väga hästi toime ja digitaalsete allkirjadega varustatud dokumentide avamise programmid on tegelikult juba ammu töös enamlevinud sidekanalites.

«Teenistustes, kus saabunud dokumente töödeldakse, toimib kõik juba ammu korralikult,» ütles Vassiljev. «Tõrge toimus inimese juures, kes sellega esimest korda kokku puutus.»

Vassiljevi sõnul installeeritakse digiallkirja ära tunda oskav programm nüüd ka kõigi ametnike arvutitesse. «Linnal on 2000 arvutit, see võtab muidugi natuke aega,» lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing