Tallinna linn võtab oma ettevõtetest omanikutulu välja

27. aprill 2004, 12:20

Tallinna linnavalitsus kinnitab homme linna osalusega äriühingute majandusaasta aruanded ja otsustab dividendide maksmise.

Tallinna Jäätmekeskuse AS-i 2003. majandusaasta aruande järgi oli aktsiaseltsi puhaskasum 49 311 krooni ning eelmiste perioodide jaotamata kasum 23, 4 miljonit krooni. Tallinna abilinnapea Toomas Vitsuti sõnul jättis linna varasematel aastatel aktsiaseltsist kasumi välja võtmata, eeldades et Pääsküla prügila sulgemistööde finantseerimise põhiraskus lasub aktsiaseltsil endal. 'Kuna põhiline finantseerimine langes aga Euroopa Liidu ISPA programmile ning kaasfinantseerimise kohustus on Tallinna linnal, siis on kümnetes miljonites kroonides kasumi hoidmine aktsiaseltsis kaotanud oma eesmärgi,' märkis Vitsut.

Linn teeb ettepaneku kanda aktsiaseltsi 2003. aasta majandusaasta puhaskasum 49 311 krooni ning eelmiste perioodide jaotamata kasumi arvelt 14,9 miljonit krooni dividendideks Tallinna linnale.

AS-i Signaal puhaskasum oli 4,6 miljonit krooni, mis kantakse dividendidena Tallinna linna eelarvesse. Eelmiste perioodide jaotamata kasumist - 17,4 miljonist kroonist kantakse dividendidena linna eelarvesse 330 653 krooni. Dividendina ülekantav summa on ühtekokku 5 miljonit krooni.

'Kuna linnavolikogu on otsustanud aktsiaseltsi aktsiad enampakkumisel müüa, siis ei ole miljonite kroonide jätmine aktsiaseltsi põhjendatud,' nentis Vitsut. 'Miljonites kroonides vaba raha hoidmine müüdavas aktsiaseltsis tähendaks nn. raha müümist raha eest'.

Termaki Autopargi AS-i 2003. majandusaasta lõpptulemuseks oli puhaskasum 5,9 miljonit krooni. Vastavalt aktsiaseltsi juhatuse ettepanekule makstakse sellest 1,5 miljonit krooni dividendidena Tallinna linnale ja 4,4 miljonit krooni jäetakse jaotamata. Eelmisel aastal kandis aktsiaselts aktsiakapitali vähendamise tulemusena Tallinna linnale üle 10,9 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing