SLÕL: Vanalinnastuudio jätkamiseks on tarvis 5 miljonit krooni

28. aprill 2004, 08:13

Et Vanalinnastuudio teater saaks aasta lõpuni edasi tegutseda, on vaja kiiresti leida vähemalt 5 miljonit krooni.

«Olukord on suhteliselt nukker,» kinnitas kultuuriminister Urmas Paet, kui oli kultuuriministeeriumi siseauditi tulemustega tutvunud. Eilse seisuga on Vanalinnastuudiol maksmata kontol ja võlgu 3,1 miljoni krooni eest. Et teater aasta lõpuni töötaks, on vaja 4, 3 miljonit krooni, paraku on teatri arvel 2,45 miljonit, kirjutab SL Õhtuleht.

«Kui võtta kokku kõik kohustused, mis on praegu olemas ja mida on ette näha, on puudu viis miljonit krooni. Pean tunnistama, et polnud selliseks võlaks valmis. Arvasin, et see summa on väiksem,» nentis Paet.

Tema sõnul moodustavad teatri kolme miljoni kroonise võla maksmata arved ja kohustused. «See summa võib veel veidi kasvada. Lisanduvad ka selle aasta kohustused, näiteks palgad, millele tänase seisuga teatris katet ei ole,» tunnistas Paet.

Esmapilgul tundub, et raha on kulutatud eelkõige muusikalidele, mis osutusid kallimaks, kui teater võis endale lubada, selgitas ta. «Teatril on direktor, kes peab selliseid asju vaatama, kahjuks ei saanud Veesaar tööga hakkama,» ütles Paet.

Ta lisas, et tõenäoliselt teeb riik Vanalinnastuudio võla vähendamiseks kultuuriministeeriumi eelarves ümberpaigutusi. Kelle või mille arvelt, Paet veel öelda ei osanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing