PM: Eurosaadikud saavad riigikogulase palga

28. aprill 2004, 08:12

Eelnõu kohaselt hakkavad Eestist tulnud Euroopa Parlamendi saadikud saama sama suurt ametipalka kui Riigikogu liikme töötasu, mis praegu on 28 508 krooni kuus.

Senise regulatsiooni kohaselt maksavad Euroopa Parlamendi liikmetele palka liikmesriigid ise. Siiani on vastu võtmata Euroopa Parlamendi liikme statuut, mis näeks ette europarlamendi liikme tasustamise Euroopa Liidu eelarvest. Selle arutamine katkestati jaanuaris, kirjutab Postimees.

Senistest liikmesriikidest maksab oma esindajaile suurimat palka Itaalia, mis mullu hindas oma saadiku tööd ligi 11 000 euro ehk umbes 172 000 krooni vääriliseks kuus.

Väikseim kuupalk, 2600 eurot ehk umbes 41 000 krooni oli möödunud aastal Hispaania saadikuil. Eesti esindajate palk jääks siiski ka sellest tunduvalt allapoole ja oleks kroonidest ümber arvestatuna ligikaudu 1820 eurot kuus.

Europarlamendi vaatlejaliige Peeter Kreitzberg hindas 1820eurost palka teiste riikidega võrreldes tagasihoidlikuks.

«Eks seda ole suhteliselt vähe, aga samas ta on jälle solidaarne Eesti parlamendiliikme palgaga, sest töö on ju üsna sarnase iseloomuga,» möönis ta.

Vaatlejaliikme Toomas Hendrik Ilvese hinnangul on 1820 eurot europarlamendi jaoks väike palk, sest Lääne-Euroopas on elu oluliselt kallim.

Riigikogu ELi asjade komisjoni esimehe Rein Langi väitel ei peaks aga Eesti saadikud puudust tundma, sest europarlamendis saab ka hulgaliselt lisatasusid.

Europarlamendi infomaterjalide põhjal hüvitatakse parlamendiliikmele kõik parlamenditööga seotud reisikulud ja makstakse lisaks veel toetust poliitilise tegevusega seotud reisideks.

Samuti makstakse üldist kuluhüvitist, mida võib kasutada näiteks kontori haldamiseks, ja hüvitatakse assistentide palgakulu. Lisaks saab europarlamendi saadik päevaraha 262 eurot (umbes 4100 krooni).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing