Kulude kokkuhoid tõstab Nordea Bank AB kasumit

28. aprill 2004, 14:28

Nordea Bank AB esimese kvartali kasum kasvas tänu kulude kokkuhoiule, paranenud tulemustele kindlustussektoris ning vähenenud laenukahjumitele 64%.

Põhjamaade panganduskontserni kvartalikasum kasvas möödunud aasta 255 mln eurolt 418 mln euroni (0,15 eurot aktsia kohta). Panga kogutulud kasvasid aastataguse perioodiga võrreldes 3% ning ulatusid 1374 mln euroni, samas vähenesid kulud 5%, olles 917 mln eurot.

Nordea Bank varade maht kasvas märtsi lõpuks kõigi aegade kõrgeima tasemeni ning ulatus 122 mld euroni (1,9 triljoni kroonini).

?Pingutused oma tulemuste parandamise nimel on üha paremini näha meie finantstulemustes. Hoolimata ajaloo madalatest intressitasemetest on meie tulud kasvanud ja karmi kulude juhtimise rakendamine on märgatavalt alandanud meie kogukulusid,? ütles vahearuandes panga tegevjuht Lars G Nordström.

?Fakt, et meie laenukahjumid on võrreldes viimaste kvartalitega poole väiksemad näitab meie krediidiportfelli tervislikku seisu,? lisas Nordström.

Nordea usub, et lühiajalises plaanis püsivad intressimäärad madalad, mistõttu on grupi netointressitulu säilitamisega raskusi. Samas aitavad suurenenud laenu-ja deposiitide mahud osalised praeguselt madalaid marginaale kompenseerida.

Nordea aktsia maksis kell 14 Helsingi börsil 5,83 eurot ehk 0,3% vähem kui eile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing