EPL: Erakondade jaht maavanematööle alanud

28. aprill 2004, 08:06

Kuigi ametlikult valitsuserakonnad eitavad maavanemate kohtade jagamist isekeskis, otsivad kõik endale sobivaid kandidaate.

?Mina ei ole isiklikult olnud ühegi koalitsioonierakondade arutelu juures, kus oleks omavahel maakondi jagatud,? ütles rahvaliitlasest regionaalminister Jaan Õunapuu, kelle ülesanne on maavanemate avalikul konkursil valik teha.

Samas on avalik saladus, et mitteametlikult on valitsuserakonnad sügisesest kriisist alates maakonnad omavahel enam-vähem ära jaganud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Esimest korda ei ole maavanema ametisse kinnitamisel vajalik kohalike omavalitsusliitude koos-kõlastus, kuigi nende arvamust küsitakse.

Endine Viljandi maavanem, isamaaliitlasest riigikogulane Helir-Valdor Seeder lausus, et suure tõenäosusega ei saa maavanemaks ükski opositsioonierakondadesse kuuluv võimalik ning sobiv kandidaat. ?Seda võib järeldada sellest, kuidas koalitsioon on seni ametikohtadele inimesi valinud ning maavanemategi otsimisel kumab läbi soov oma erakondade liikmed ametisse panna,? ütles Seeder.

Kui poliitiline valik tõepoolest määravaks ei saa, nagu korduvalt on lubanud ka peaminister Juhan Parts, siis võiks opositsioonierakondade kätte jääda või minna Jõgeva-, Hiiu- ning Järvamaa kohad.

Pärnu maavanema kohusetäitja Toomas Kivimägi, kes on ühena vähestest endistest maavanematest jäänud parteituks, ütles, et praegu ei ole ükski erakond talle liitumiseks survet avaldanud. ?Ilmselt esitan avalduse,? ütles Kivimägi kandideerimise kohta ja uskus, et Pärnumaa omavalitsusjuhid teda omalt poolt toetavad.

Kui Rahvaliidul ja Reformierakonnal on ?oma maakondi? juba praegu mitu, siis Res Publical alles seisab ees võimualade hõlvamine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing