EPL: Rehviliidu plaan vanu rehve koguda nurjus

29. aprill 2004, 07:58

Rehviliidu plaan hakata 1. maist vanade rehvide tasuta kogumist ja utiliseerimist korraldama nurjus.

?Rehviliit ei saanud seda purustajat, mida soovis. See on nüüd 99,9 protsenti kindel,? ütles MTÜ Rehviliit juhatuse liige Urmas Nikolai Eesti Päevalehele.

Rehviliit jäi ilma keskkonnainvesteeringute keskuse käest küsitud 15,5 miljoni kroonist, mille eest taheti muretseda rehvide jäme- ja peenpurustaja ning neid ühendav transpordiliin.

Mai keskel peetakse Nikolai sõnul Rehviliidus üldkoosolek, kus otsustatakse, kuidas edasi tegutseda. Täna on liidu juhatuse koosolek, kus tahetakse kindlaks määrata igalt rehvilt võetava maksu suurus ja leida väljapääsuteed tekkinud olukorrast.

?Kogu vastutus vanade rehvide kogumise ja töötlemise eest on Eestis pandud seadusega riikitoojate õlgadele. Tootja vastutuse printsiibist lähtudes on nemad kohustatud oma rämpsu ära korjama ja töötlema. Selle ülesande lahendamiseks ongi loodud Rehviliit, kes peab selle probleemi lahendama,? rääkis Nikolai.

?1. mail jõustub seadus ja rehviettevõtjatel või nende ühendustel (Rehviliidul ? toim.) on reaalne kohustus midagi teha,? ütles keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Peeter Eek ja lisas, et siiamaani tegelesid nad n-ö prooviülesandega.

EMEX alustas sel kuul rehvitöökodadega läbirääkimisi ja lepingute sõlmimist, et koguda ja purustada vanad rehvid ning kasutada neid ehitustel täitematerjalina.

?Kogumiseks jäetakse suuremate rehvitöökodade juurde konteiner ja väiksemate juures käib kogumisauto kokkuleppe alusel. Selline lahendus on mugav ka inimestele. Rehvitonni utiliseerimine maksab 800 krooni pluss käibemaks,? rääkis Jõgi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing