EPL: Veneaegsetele diplomitele lisandub magistriläige

29. aprill 2004, 07:59

Haridus- ja teadusministeerium plaanib magistriõiguste andmist tuhandetele nõukogude ajal kõrgkooli lõpetanud inimestele.

Valitsus tahab haridusministeeriumis väljatöötamisel oleva eelnõuga sätestada, kuidas vastavad eri aegadel välja antud akadeemilised kraadid ja tiitlid praegustele kvalifikatsioonidele. ?Ühe määruse raames on kavas ära reguleerida, millele vastab endine Nõukogude Liidu aegne viieaastane diplom,? ütles ministeeriumi õigusosakonna nõunik Heddi Lutterus Eesti Päevaleht.

Eesti ENIC/NARIC Keskus (akadeemilise tunnustamise infokeskus ? toim) on Lutteruse sõnul pakkunud, et selline diplom vastab magistri tasemele. Veel võiks keskuse hinnangul magistrikraadiga võrduda nelja-aastane bakalaureuse diplom, mille üle on rohkem vaidlusi.

?Mõneti tekib küsimus isikute diskrimineerimisest, kes on käinud läbi kogu pika jada ? 4+2+doktoriõpe,? märkis Lutterus kultuurikomisjonis. ?Diplomite ümbernimetamist kindlasti ei tule. Kõik jäävad oma endise nimetuse ja tiitli juurde.?

Nõuniku kinnitusel on eesmärk näidata ära veneaegsete diplomite vastavus kehtivale haridussüsteemile, mis annab suurema selguse tööandjatele. Inimesed peaksid asjast praktilist kasu saama nii uutele töökohtale kandideerides kui ka edasi õppides, lisas ta.

1980. aastal Tartu ülikooli õigusteaduskonna cum laude lõpetanud Riigikogu liige Rein Lang pidas valmivat eelnõu libedale teele minekuks. ?Siis tuleb meil magistreid iga ruutmeetri ja 1000 elaniku kohta väga tihedalt, millega oleksime Euroopa Liidus kohe esikohal. Asi meenutab Potjomkini küla,? märkis Lang.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing