Eesti efektiivseim energiaettevõte on Fortum Tartu

Inno Tähismaa 29. aprill 2004, 11:42

Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühing valis möödunud aasta efektiivseimaks energiaettevõtteks Fortum Tartu.

Fortum Tartu võitis Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühingu (EJKÜ) korraldatud konkursi 'Kaasaegne efektiivne soojusettevõte', teatas EJKÜ esindaja. Konkurss toimub igal aastal eesmärgiga välja selgitada kõige efektiivsem, arengusuutlikum, keskkonnasäästlikum ning konkurentsivõimelisem energiaettevõte.

Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühingu tegevdirektor Anu Keskpaik ütles pressiteate vahendusel, et energeetikaspetsialistidest koosnev ?ürii hindas Fortum Tartu arengusuutlikuks, konkurentsivõimeliseks, keskkonnasõbralikuks ning klientidele orienteeritud ettevõtteks.

Teise koha pälvis AS Fortum Termest ning kolmandaks tunnistati OÜ Järvakandi Soojus.

Fortum Tartu kontserni kuuluv Anne Soojus toodab ligi 60 protsenti soojusest kohalikest kütustest - turbast ja hakkepuidust. Kõrge klienditeeninduse tasemega AS Fortum Tartu kontserni ettevõtted on klientide mugavuse huvides laiendanud e-teenindust. Kodulehekülje kaudu on võimalik teatada soojusarvesti näite, taotleda liitumistingimusi, teatada riketest. Arvete tasumisel on võimalik kasutada otsekorralduslepingut. Fortum Tartu pakub soovi korral nn. võtmed kätte lahendust, kus hoonele projekteeritakse ja ehitatakse soojusvõrk, soojussõlm ning ka majasisene küttesüsteem. Soovi korral pakutakse järelmaksu ja seadmete rendi võimalust. Viimastel aastatel on oluliselt paranenud soojusvõrgu efektiivsus ning vähenenud vee- ja soojuskaod.

Kontsern Fortum Tartu koosneb neljast äriühingust. AS Fortum Tartu on kontserni kuuluvate soojusenergia tootmise ning soojus- ja elektrienergia vahendamise, ostmise ja müügiga ning kohalike kütuste tootmise ja varumisega tegelevate äriühingute valdusettevõte. AS Tartu Keskkatlamaja tegeleb soojusvõrgu haldamise ja klienditeenindusega. Soojust ning lähitulevikus suure tõenäosusega ka elektrit toodab AS Anne Soojus. AS Tartu Jõujaam varub kontserni ettevõtetele kohalikku kütust.

Eesti Jõujaamade ja Kaugkütte Ühingusse kuulub 47 energiaettevõtet üle Eesti. AS Fortum Tartu (varem AS Tartu Energia) asutati veebruaris 2000.a. Tartu linna soojamajanduse erastamise käigus. Tartu Energia omandas Tartu Keskkatlamaja ja Anne Soojuse aktsiad ning 50% Tartu Jõujaama aktsiatest. Alates 2003.aastast on Fortum Tartu 100%-liselt ka AS Tartu Jõujaama aktsiate omanik. Fortum Tartu varustab soojusega 86% Tartu linna kaugkütteklientidest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing