Põhjarannik: Kohtla-Järvel tuleb oksjonile üle 600 munitsipaalkorteri

03. mai 2004, 08:54

Kohtla-Järve linnavalitsus pani järjekordsele oksjonile asustatud ja asustamata munitsipaalkorterid, kokku on kortereid üle 600.

Esialgu on nende omandamiseks vähe sooviavaldusi, kirjutas Põhjarannik.

Ahtme linnaosas tuleb enampakkumisele 213 korterit, neist 40 on asustamata. Praeguseks on laekunud kõigest 33 avaldust, sealhulgas ka vabu eluruume osta soovijatelt.

Järve linnaosas on oksjonile pandud 355 munitsipaalkorterit, Kukrusel 32, Sompas 12. Neidki kortereid soovivad osta vaid üksikud. Ka on inimestel tekkinud huvi eluruumide vastu Kävas, kus on ahikütte võimalus.

Sihtasutuse Kohtla-Järve Linnaelamu direktor Riina Ivanova soovitab korteriomanikel tõsiselt mõelda üüritavate eluruumide erastamisele, sest linnakorteri eest tuleb nüüd hakata renti maksma.

?Peale majahooldustasu, mille kehtestab maja korteriomanike üldkoosolek, peavad munitsipaaleluruumide üürnikud iga kuu Kohtla-Järve Linnamajandusele ka üüri maksma,? ütles Riina Ivanova. ?See tasu kehtestati linnas 1. aprillist. Esialgu on see 2 krooni korteri üldpinna ruutmeetrilt. Edaspidi on see diferentseeritud ja neis majades, kus on linnakorterite hoolduskulud suured, on ka renditasu suurem. Piirtasuks on kehtestatud 15 krooni ruutmeetrilt.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing