EPL: Harri Õunapuu astus Keskerakonna tegevusest kõrvale

04. mai 2004, 08:01

Eileõhtusel Keskerakonna Rapla piirkonna kogunemisel esitas endine rahandusminister Harri Õunapuu avalduse oma tegevuse peatamiseks erakonnas.

Õunapuu sõnul on ta eri arvamusel mitmes erakonna tegevust puudutavas küsimuses, mis tingis ka aktiivse liikme staatusest loobumise, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Mässulised? keskerakondlased valmistusid eile ülehomseks kohtumiseks parteijuhi Edgar Savisaarega. Koosolekul osalenud Rae valla juht Raivo Uukkivi tõdes, et siseopositsiooni põhiseisukohad on samad, mis mõni nädal tagasi kirjutatud 27 erakondlase allkirjaga pöördumises. ?Selles pöördumises on ikkagi suur sisu, mis on moodustunud pikaajalise tegutsemise tagajärjel,? viitas Uukkivi kirja sisule, mis kritiseeris teravalt erakonna autoritaarset juhtimist.

?Mässuliste? eilsel arutelul oli kohal Riigikogu liikmeid ning omavalitsustegelasi. Nõudmiste hulgas arutati nii Edgar Savisaare erakonnajuhi kohalt tagasi astumist kui ka tema taandumist Tallinna linnapea kohalt. Enne ülehomset kohtumist esimehega keskfraktsiooni siseopositsiooni liikmed fraktsioonist väljaastumise avaldusi ei esita.

Samuti siseopositsiooni koosolekul osalenud Saue vallavanem Mati Tartu märkis, et ootab kohtumiselt argumenteeritud õhkkonda ja kompromisse. ?Kui me siiralt sellesse ei uskuks, siis poleks me ka kirja kirjutanud,? kinnitas Tartu. ?Esimees on tark inimene ja siiralt loodan, et sellest on erakonnale kasu.? Ta märkis, et neljapäevaks koostatav pöördumine pole ei nõudmiste kogum ega ultimaatum, vaid tähelepanu pööramine suundadele, mis on erakonda pikka aega vaevanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing