Jänedal kohtuvad nitraaditundlike piirkondade põllumehed

04. mai 2004, 15:15

Homme kohtuvad Jänedal esmakordselt nitraaditundlike piirkondade põllumehed, teatas keskkonnaministeerium.

Teabepäeval tutvustatakse Jõgeva- ja Lääne-Virumaa põllumeestele Pandivere ja Adavere-Põltsamaa nitraaditundliku ala tegevuskava aastateks 2004-2008.

Pandivere ning Põltsamaa-Adavere piirkonnad on kuulutatud nitraaditundlikeks, sest neis intensiivse põllumajandusega aladel levib reostus hüdrogeoloogiliste tingimuste tõttu kiiresti. Nt Pandivere allikatest saavad alguse neli suuremat Eesti jõge.

Nitraaditundlikkus tuleneb peamiselt looduslikest tingimusteks. Selline on ala, kus põllumajanduslik tegevus on põhjustanud või võib põhjustada põhjavee või pinnavee reostuse, st kus on küllalt intensiivne põllumajanduslik tootmine ja looduslike tingimuste tõttu halvasti kaitstud põhja- või pinnavesi.

Nitraaditundlikkus võib takistada mõne kultuuri (nt õlikultuurid) kasvatamist juhul kui see nõuab sellel alal lubatust kõrgemat väetamise taset.

Nitraaditundlikkus sõltub looduslikest tingimustest ja seda pole võimalik vähendada, kuid reostust on võimalik ära hoida või vähendada õige väetise hoidmise, käitlemise ja tehnoloogia kasutamisega.

Teabepäeval tutvustatakse lähiajale planeeritud ettevõtmisi ja ühtlasi räägitakse sõnnikukäitluse korrastamise toetamisest.

Nitraaditundlik ala määratleti eelmise aasta jaanuaris kui kehtestati EL nitraadidirektiivist tulenev vastav Vabariigi Valitsuse määrus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing