Osa vanalinnast oli poolteist tundi elektrita

05. mai 2004, 11:51

Täna hommikul toimus osaline elektrikatkestus Tallinna vanalinnas, elektritoite taastamine võttis aega 1,5 tundi, teatas Eesti Energia.

Toite taastamine võttis nii kaua aega, kuna Eesti Energia rikkebrigaad ei pääsenud sisse eravalduse territooriumil asuvasse Eesti Energia alajaama.

Seni teadmata põhjusel väljalülitunud 6 kV keskpingekaabli tõttu jäid elektrita osa Raekoja platsi ja ümbritsevate tänavate (Kullasepa, Viru tn, Vene, Dunkri ja Harju) hooneid. Eesti Energia dispetsherteenistus taastas enamusele hoonetest elektri tunni jooksul ringtoitele üleviimisega. Ülejäänud majade pingestamine seiskus, kuna ümberlülitamiste tegemiseks ei pääsenud operatiivreageerimisbrigaad sisse Kullasepa tn hoovis asuvasse alajaama. Kontaktisik ei olnud kättesaadav ja kontakttelefon oli välja lülitatud.

Alajaama territooriumile kohalepääsemiseks kutsuti appi politsei, kelle abi sissepääsemiseks siiski tarvis ei läinud, kuna hommikust äritegevust alustanud Kullasepa tn kullapoe personal usaldas hoovi võtmed Eesti Energia rikkebrigaadi käsutusse. Kell 10.00 pingestati ka senimaani elektrita olnud tarbijaid toitev alajaam.

Kuna analoogseid juhtumeid on toimunud ka teiste vanalinna hooviomanikega, teeb Eesti Energia kõik endast oleneva, et koostöö ligipääsuks eravalduses paiknevate alajaamade juurde sujuvamalt laabuks. Sissemurdmise õigus on vaid juhul, kui teadaolevalt on tegemist eluohtliku olukorraga.

Eesti Energia vabandab Raekoja platsi piirkonna elektritarbijate ees elektrikatkestuse pärast ja tänab Kullasepa tn kullapoe personali abi eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing