PM: Ministeerium toetab tallinlaste piletisoodustusi

05. mai 2004, 08:00

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium leiab, et omavalitsusel peaks olema õigus kehtestada oma elanikele ühistranspordis soodsamaid piletihindu.

Ministeeriumi teede- ja raudteeosakonna juhataja kohusetäitja Ain Tatteri sõnul on ministeerium juba välja töötamas ühistranspordi seaduse muudatust, et võimaldada omavalitsustel oma elanikele ühistranspordi kasutamisel eeliseid anda, kirjutab Postimees.

Lisaks näeb kavandatav seadusemuudatus ette mehhanismi, kuidas näiteks üks Tallinna lähivald peaks pealinnale ühistranspordi eest maksma, kui vallaelanik seda kasutab.

Märtsist ID-pileti rakendanud ning sõidupiletite hinnad elukohast sõltuvaks teinud Tallinna linnavõimu tabas veebruari lõpul õiguskantsler Allar Jõksi äge kriitika. Jõks leidis, et praegused seadused ei võimalda teha piletihindades eelistusi pelgalt elukoha põhjal.

Pärast õiguskantsleri hinnangut algasid läbirääkimised pealinna piletimääruse ja ühistranspordiseaduse muutmiseks. Aprilli lõpus tegi linn ministeeriumile ettepaneku muuta seadust viisil, et lähivallad hakkaks Tallinnale hüvitama ühistranspordi kasutamist samal põhimõttel, nagu nad maksavad linna koolides käivate laste eest.

Tallinna abilinnapea Toomas Vitsuti sõnul hakkab arvestus pealinna ühistransporti kasutavate harjumaalaste üle käima ID-pileti põhjal ehk kui paljud harjumaalased on endale ID-pileti ostnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing