Ericsson esitas hirmutava mobiiltelefoni keskmise hinna stsenaariumi

05. mai 2004, 10:38

Ericsson esitas eile Stockholmis toimunud kapitaliturgude päeval hirmutava mobiiltelefoni keskmise hinna stsenaariumi, kirjutab Mandatum hommikuülevaates.

Ericssoni mobiiltelefonituru stsenaarium on eriti hirmuäratav Nokia vaatepunktist. Ericsson usub, et 2008-2009 aastal ei osta arengumaade esmakordne mobiiltelefoni ostja telefoni kallimalt kui 20 dollariga (260 krooniga) võrreldes varasema 40 dollarilise prognoosiga. See oletus on provokatiivne, kirjutab Soome investeerimispank. Hiinas müüakse juba praegu uusi mobiiltelefone odavamalt kui 50 dollariga. Ericssoni stsenaarium annab märku, et mobiiltelefonidest on saamas tavaline masstoodang, millise fenomeni vastu üritab Nokia võidelda.

Selle aasta osas oli Ericsson mobiiltelefonide turu osas optimistlik, öeldes et praegune vanade telefonide uutega asendamise nõudluse kasvumäär jääb edasi kestma. Ericsson prognoosib sel aastal mobiiltelefonide turu mahuks 550 mln telefoni ehk 17 protsenti mullusest rohkem.

Mobiilsidevõrkude osas taaskordas Ericsson vähese kuni mõõduka kasvuprognoosi. Teise põlvkonna võrkude osas veab turgu vajadus suurendada läbilaskevõimet ja suurendada vananevate turgude katet. 3G võrguseadmete turg on kuum, näiteks Vodafone kiirendab 3G-võrgu väljaehitamise investeeringuid kuue kuni üheksa kuu võrra. Mobiilvõrguseadmete turg on jätkuvalt veetud 2G poolt, kuna Ericsson ei usu, et 3G tellimused ületaksid tulevikus 20 protsenti kogumahust. Praegu on 3G tellimuste maht 12 protsenti kogumahust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing