Sakala: Liinibusside piletite hinnad tõusevad

05. mai 2004, 08:22

1. maist kallinenud bensiiniaktsiis sunnib bussifirmasid mai keskel tõstma kaugliinibusside piletihindu.

Aktsiaselts Sebe tõstab hindu keskmiselt kümme protsenti, kirjutab Sakala.

«Pilet Viljandist Tallinna hakkab senise 80 krooni asemel maksma 85 krooni,» ütles juhatuse esimehe Riivo Seppar. Sooduspileti hind tõuseb seniselt 55 kroonilt 60-le.

Seppar lubas, et see jääb Sebel käesoleval aastal ainsaks hinnatõusuks. «Sellise hinnatasemega peaksime saama majandustegevust jätkata, eks uuel aastal vaatame, mis seis siis on.»

Viljandi ATP, mis oma nime aprillis Mulgi Reisideks muutis, plaanib 15. mail samuti hindu tõsta.

«Juhatus pole veel tõusu suurust kindlaks määranud, kuid uued hinnad selguvad kindlasti järgmise nädala alguseks,» rääkis turundusspetsialist Malle Seeba.

Ta lubas, et hinnatõus ei tule väga suur. «Kindlasti jääb Mulgi Reisid soodsaimaks Tallinna ja Viljandi vahelise ühenduse pakkujaks.»

Seeba avaldas lootust, et bussipiletid kallinevad bensiinist vähem. «Kui bensiiniliitri hind kerkis ligikaudu viiendiku, siis pileti hinna tõus jääb loodetavasti väiksemaks.»

Ka Sebel pole juhatuse esimehe sõnul põhjust bussipileti hinda bensiini omaga samas mahus tõsta. «Praegu püüame leida katet siiski vaid kütuse kallinemisele, kuid see ei moodusta pileti hinnast nii suurt osa,» lausus Seppar.

Taisto Liinide juhataja Väino Moor rääkis, et tema firma tõstis hindu juba veebruaris ja märtsis ning lähemal ajal kallinemist oodata pole.

Siiski pidas ta võimalikuks ka teist lahendust. «Kahe nädala eest maksis maailmaturul diislikütuse liiter seitse krooni, aga nüüd maksab see juba üheksa krooni,» kurtis Moor. «Kui nii edasi läheb, tuleb võib-olla tõepoolest hinnatõusu arutada.»

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing