Börsikommentaar: Allianzi ja Nokia aktsiad kergitavad börse

05. mai 2004, 13:08

Euroopa kindlustussektori aktsiad tõusid, peale Allianzi teadet, et ettevõtte jõudis esimeses kvartalis kasumisse.

Euroopa suurim kindlustusselts Allianz raporteeris 650 miljoni eurosest puhaskasumist, aasta tagasi saadi 546 miljonit eurot kahjumit. Aktsiad kauplesid 4% plussis.

Maailma suuruselt teine spordikaupade tootja Adidas-Salomon teatas, et kasum peaks tõusma 15% sellel aastal, veel märtsis prognoosis ettevõte 10 protsendilist kasumikasvu. Kulude kärpimine ja suur nõudlus toodete järele kasvatas I kvartali kasumit 41 protsenti. Puhaskasum oli 72 miljonit eurot, mida oli oluliselt rohkem kui analüütikute 58 miljoni eurone ootus.

Suure languse tegid läbi odavlennufirma EasyJet aktsiad. Firma teatas kehvast selle aasta nägemusest, viidates konkurentide survele. Aktsia kaotas oma hinnast viiendiku.

Nokia aktsiad on täna justkui ilma selge põhjuseta tõusnud 12 euro taseme lähedusse. Hetkel ootan aktsia konsolideerumist, et tõusule pöördumise puhul pikk positsioon võtta. Kõige kindlam on aktsiaid osta, kui nende hind on põhjas ära käinud ja hakanud tõusma. Teine võimalus on hajutada ostud ajas, kuid selleks peab kauplema suuremate summadega, kuna vastasel juhul muutuvad tehingutasud koormaks. Hetkel jään Nokia suhtes äraootavale seisukohale, et peale selget põhja tegemist rongi peale astuda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing