Uus välisõhu kaitse seadus paneb õhusaastajad vastutama

05. mai 2004, 15:38

Riigikogu võttis vastu välisõhu kaitse seaduse, mis mis muudab kogu välisõhu kaitse alase tegevuse jälgitavamaks.

Seaduse põhieesmärk on panna alus välisõhu hea kvaliteedi säilimisele, teatas keskkonnaministeerium. Piirkondades, kus välisõhu kvaliteet ei vasta seaduse nõuetele, tuleb rakendada abinõusid taastamaks teatud aja jooksul õhu nõutav kvaliteet. Rakendatavad meetmed peavad vähendama inimtegevuse tagajärjel tekkivateŽsaasteainete heitkoguste koormust inimese tervisele ja keskkonnale. Määratletud on ka kõikide seaduses nimetatud subjektide kohustused üksteise ja riigi suhtes nii riigisiseses kui rahvusvahelises ulatuses.

Uues seaduses käsitletakse kõiki rahvusvaheliselt tunnustatud välisõhu kaitsega seotud põhiprobleeme nagu välisõhu kvaliteeti, osoonikihi kaitsmist, ebameeldivat või ärritavat lõhna, kliimamuutust mõjutavat tegevust, välisõhus levivat müra, saasteaineid ja -allikaid ning nende valdaja tegevust, valitsusasutuste tegevust ja vastutust seaduse rikkumise eest.

Täpsemad teadmised välisõhu kvaliteedist võimaldavad õhukaitset efektiivsemalt juhtida ja tagada õhu parema kvaliteedi. Vastutuse suurendamine loob tingimused õhukaitsealase tegevuse parandamiseks.

Uus välisõhu kaitse seadus jõustub 30. septembril 2004.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing