EPL: Eesti Energia paneb Keila-Joa hüdroelektrijaama tööle

05. mai 2004, 07:49

Eile sõlmisid Eesti Energia ja Facio Ehitus lepingu, mille kohaselt rajab ehitusfirma Keila-Joale energiaettevõtte tellimusel hüdroelektrijaama.

Eesti Energia pressiesindaja Riina Vändre sõnul sõlmisid Eesti Energia Taastuvenergia Ettevõte ja riigihanke konkursi edukaim pakkuja Facio Ehituse AS eile Keila-Joa hüdrolelektrijaama (HEJ) rekonstrueerimise lepingu, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Tööde valmimistähtaeg on 20. jaanuar 2005, elektrijaama võimsuseks saab 365 kW ja aastatoodanguks on prognoositud u 2,6 GWh,? ütles Vändre.

Energiafirma teatel on projekti maksumus 15,3 miljonit krooni. Lepingu mahus renoveeritakse kõik hüdroelektrijaama rajatised, taastatakse muinsuskaitse all olev veskihoone ja paigaldatakse uued hüdroenergia tootmise seadmed.

Eesti Energia Taastuvenergia Ettevõtte juhi Martin Kruusi sõnul tarbib keskmine kodutarbija Eestis aastaga umbes 5 MWh elektrienergiat. See tähendab, et aastas suudaks Keila-Joa HEJ elektriga varustada veidi üle 500 keskmise elektritarbimisega pere. Projekti tasuvusajaks on umbes kaheksa aastat.

AS Facio Ehituse juhatuse liikme Riho Kalve sõnul taotleb ettevõte hetkel Keila vallavalitsuselt ehituse tarvis vee erikasutuse luba. Suvel loodetakse luba kätte saada ning siis alustatakse ka ehitustöödega. ?Järgmise aasta alguseks peab projekt valmima,? lausus Kalve.

Lisaks Keila-Joa HEJ-le on Eesti Energial lähiajal kavas ette võtta ka Põltsamaa hüdroelektrijaama projekt. Põltsamaa jaama võimsuseks on 100 kW ning aastaseks toodanguks 1 GWh.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing