Tallinna perearstid loobusid ebaseadusliku külastustasu küsimisest

05. mai 2004, 15:29

Tallinna perearstid loobuvad külastustasu võtmisest, sest nimetatud tegevus on ebaseaduslik, teatas Raepress.

Abilinnapea Anders Tsahkna sõnul saavad perearstid oma majanduslikku olukorda parandada vaid Eesti Haigekassaga ja sotsiaalministeeriumiga läbi rääkides täiustades haigekassa ja perearstide vahel sõlmitavate teenuslepingute aluseks olevat kulumudelit, mille riik on töötanud välja koos Eesti Perearstide Seltsiga.

Eesti Perearstide Selts on oma vastavad ettepanekud kulumudeli uuendamiseks tänavu juba Haigekassale esitanud, läbirääkimised selle küsimuses toimuvad suvel.

'Linn omalt poolt püüab suurendada järgmise aasta eelarves perearstide tegevustoetuseks kuluvat raha kaks korda ehk viielt miljonit kümnele miljonile aastas,' lausus Tsahkna. 'Siis saaksid perearstid tegevuskulude katteks linnalt 20 000 krooni asemel ligi 40 000 krooni aastas. Reaalne vajadus oleks oma 60 000 krooni aastas.

Kui riik suudab perearstidele tulevikus nende tegevuskuludest tänasest suurema osa katta, siis sooviks linn suunata täna omalt poolt perearstidele jagatava raha noortega seotud ennetustööks - perearstide tegevuse rahastamine on seadusejärgselt riigi, mitte omavalitsuste kohus.'

Abilinnapea tunnistas, et Tallinna perearstidel võivad olla teiste Eesti piirkondade perearstidega võrreldes suuremad bürookulud.
'Ent pole ka mõistlik, kui pealinna perearstid tegutsevad pindadel, kus renditasu on 180 krooni ruutmeetri eest,' lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing