Sakala: Viljandi?Tartu maantee remont on jäänud venima

06. mai 2004, 08:05

Maanteede remondi rahastamise otsusega viivitamise tõttu ei pruugi väga halvas seisus Viljandi?Tartu tee veel tänavugi korda saada.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi struktuurivahendite talituse juhataja Tõnis Laks ütles, et riigieelarves on teeremondiks 98,5 miljonit krooni Euroopa Liidu raha ja Eesti riigi omafinantseeringuna veidi üle 77 miljoni krooni, kirjutab Sakala.

«See raha tuleb käesoleval aastal ära kulutada,» toonitas Laks.

Kehvas seisus lõikudel algab parandustöö pärast seda, kui valitsus on kinnitanud Euroopa Liidu struktuurifondidest kaasrahastatavate projektide transpordi riiklike investeeringute kasutamise kava.

Maanteeameti regionaalprogrammide osakonna juhataja asetäitja Erik Tarkpea ütles, et ministeeriumilt on kavas struktuurifondide raha küsida kuue teelõigu remondiks ning nende hulgas on ka Viljandi-Tartu maantee lõik Kalmetu ja Oiu vahel.

Projekti järgi kuluks 10,3 kilomeetri pikkuse teelõigu taastusremondiks veidi üle 30 miljoni krooni.

Järgmisel aastal tahab maanteeamet küsida raha ka Oiu-Jõesuu lõigu ja üle Suure Emajõe viiva silla taastusremondiks.

Pärnu Teedevalitsuse juhataja asetäitja Allan Allik ütles, et riigihange Kalmetu-Oiu lõigu remondiks on välja kuulutatud ja ettevõtete huvi selle vastu on suur. 20. mail avatakse pakkumised ja selgitatakse neist parim.

Ta rääkis, et kui Tartu maanteel saab töid alustada juuli algul, siis jõutakse Kalmetu-Oiu lõik suve lõpuks ära remontida. Kui algus hilisemaks lükkub, võib osa töid tänavu tegemata jääda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing