Maksuhaldur ja Eesti Raudtee asuvad koos salakaubandusega võitlema

06. mai 2004, 13:35

Maksu- ja Tolliamet ning Eesti Raudtee sõlmisid eile memorandumi, tõhustamaks koostööd narkootikumide ja muu salakaubaveo ning maksupettuste ennetamiseks.

Koostöömemorandumi sõlmimise aluseks on Maailma Tolliorganisatsiooni ning Euroopa Liidu soovitused tolli ja ettevõtete vahel kuritegevusega võitlemise eesmärgil vastastikuse mõistmise memorandumite (Memorandum of Understanding- MOU) sõlmimiseks.
MOU kohaselt edastab Eesti Raudtee (ER) narkootikumide ja muu salakaubaveo või maksupettuse kahtluse korral operatiivselt info maksu- ja tolliametile (MTA), võimaldab MTA ametnikele vastavalt kokkulepitavale korrale operatiivse juurdepääsu oma käsutuses olevatele kauba saatedokumentidele ja muudele riskianalüüsiks vajalikele dokumentidele ning kasutatavatele infosüsteemidele.

'Euroopa Liidu ametlikuks idapiiriks saamise järel on suurenenud nii riigi- kui erasektori vastutus - salakaubanduse vastu võitlemine on Eesti Raudtee jaoks äärmiselt oluline, sest tihedam koostöö Maksu- ja Tolliametiga suurendab ka Eesti Raudtee usaldusväärsust nii kodu- kui välismaal,' ütles Eesti Raudtee turundusdirektor Ain Kaljurand. 'Samuti loodame koordineeritud koostöötegevuse tulemusena optimeerida piiriületusaega ning seeläbi suurendada Eesti kui transpordikoridori konkurentsivõimet.'

Maksu- ja Tolliamet kohustub hoidma ER-ilt saadud info konfidentsiaalsena ning informeerima ER-i kauba kontrolli ja vormistamisega seotud õigusaktide muudatustest. Lisaks annab MTA Eesti Raudteele juhiseid kahtlaste kaubasaadetiste käitlemiseks ning korraldab ER-i töötajatele tasuta koolitusi tollikontrolli seisukohalt vajalikes valdkondades.

MTA peadirektori asetäitja Marek Helmi sõnul teenivad koostöö ettevõtetega eesmärki tagada maksude laekumine ja eeskätt ühikonna turvalisus.
'Turvalisus on teatud mõttes kaup, mis on oma olemuselt kallis,' lisas Helm. 'On selge, et maksude laekumiseks ja turvalisuse tagamiseks ühiskonnas ei piisa ainult jõustruktuuride panusest. MOU on eeskätt selleks sillaks, millega ühendatakse riigiasutuse erasektori panused ja saavutatakse sellest sünenergia.'

Memorandumi pooled lepivad lähiajal täiendavalt kokku rongide piiriületuse vormistamise tõhustamises nii, et piiriületuseks ei kuluks rohkem aega kui ettenähtud normid ette näevad. Infovahetus poole vahel saab toimuma kokkulepitud kontaktisikute vahendusel.

Maksu- ja Tolliameti on analoogsed memorandumid sõlminud kaheksa ettevõttega enamasti transpordi ja logistika valdkonnast. Parima tulemuse on seni andnud koostöö AS-iga Eesti Post, kellelt maksuhaldur on saanud mitmel korral salakauba avastamiseni viinud informatsiooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing