Riigikohus: Maavanem ei saa esindada vara tagastamise maakonnakomisjoni

06. mai 2004, 08:05

Riigikohtu halduskolleegiumi eilse otsuse kohaselt ei saa maavanem esindada vara tagastamise maakonnakomisjoni halduskohtumenetluses.

Vastavalt omandireformi aluste seadusele moodustab maavanem õigusvastaselt võõrandatud vara tagastamise ja kompenseerimise (ÕVVTK) maakonnakomisjoni. Komisjon on oma ülesannete täitmisel iseseisev ning otsuste tegemisel sõltumatu haldusvõimust, sh maavanemast. Vastavalt Vabariigi Valitsuse määrusele 2.oktoobrist 1991 võib maakonnakomisjonile anda täiendavaid ülesandeid vaid Vabariigi Valitsus.

Riigikohtus lahendatud asjas esindas halduskohtumenetluses ÕVVTK Lääne-Virumaa maakonnakomisjoni maavanem. Halduskolleegium leidis, et ÕVVTK maakonnakomisjoni esindamine halduskohtumenetluses maavanema poolt on õigusvastane. Maavanem saab täita vaid neid ülesandeid, mis on talle pandud seaduse või mõne muud õigusaktiga. Maavanema õigus olla ÕVVTK maakonnakomisjoni esindaja halduskohtumenetluses ei ole sätestatud üheski seadusandlikus aktis. Ka võib see tekitada huvide konflikti, kuna maavanemal on õigusvastaselt võõrandatud vara tagastamismenetluses riikliku järelevalve ülesanded.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing