Tööandjate keskliit nõuab riiklikku eelistust energiatehnoloogia arendusele

07. mai 2004, 14:40

Tööandjate keskliidu nõuab energiatehnoloogia kuulutamist riiklikult prioriteetseks tehnoloogiaarenduse valdkonnaks.

Eesti Tööandjate Keskliidu eestvedamisel kirjutavad pöördumisele alla 23 ettevõtlus- ja ühiskondlikku organisatsiooni ning.

Pöördumise koostajad peavad vajalikuks alustada läbirääkimisi ettevõtjatega koostööplaani koostamiseks olemasoleva teadus- ja ettevõtluspotentsiaali realiseerimiseks.

Energiatehnoloogia valdkond on Eesti ettevõtluskeskkonnas üks suuremaid ja sellega on seotud paljud majandusharud. Valdkonna rahaline käive on mitukümmend miljardit krooni aastas ja tööjõud moodustab üle 10 protsenti hõivest. Samas põhjustavad elektrienergia kvaliteedihäired majandusele järjest suuremat kahju ja energiamajandus on üks suurim keskkonnasaastaja.

Eestis nõuab vananenud siseriiklik energiasektor lähiaastatel hiigelinvesteeringuid, samas ei ole piisavalt vajalikku teavet alternatiivsete otsuste langetamiseks - tänaste teadmistega on võimalik arutleda peamiselt põlevkivienergeetika mastaapide üle.

Allakirjutanud näevad energiatehnoloogia arendamises suurt potentsiaali ja peavad selle kaasajastamise protsessis hädavajalikuks riiklikku sihikindlat tuge.

Eeskätt tuleks keskenduda põlevkivitehnoloogiatele, taastuvenergia- ning soojuse ja elektri koostootmise tehnoloogiatele ning nende integreerimisele energiasüsteemi, kütuseelemendi, vesinikuenergeetika ja mikroenergeetikale ning energiasäästlikele tarbimislahendustele, on öeldud pöördumises.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing