Google'i turuväärtuseks hinnatakse 17 kuni 50 miljardit dollarit

07. mai 2004, 12:20

Wall Streeti analüütikud hindavad otsingumootori Google"i väärtuseks 17 kuni 50 miljardit dollarit, kirjutab Bloomberg.

Viimase numbrini, ehk 644 miljardi kroonini ehk 5,5 Eesti SKT väärtuseni tõstis kuue aastase kompanii väärtuseks eile ühe Colorado osariigis asuva analüüsikeskuse Janco Partners internetianalüütik Martin Pyykkonen.

Google?i väärtust on raske hinnata, sest firma ei anna ülevaadet oma klientide kohta ja kompanii asutajad Sergei Brin ja Larry Page on keeldunud andmast investoritele ja analüütikutele kasumiprognoosi.

Tavaliselt hindavad analüütikud avalikku esmaemissiooni konkurendi p/e (hinna/tulu) suhte järgi. Google turuväärtuse aluseks võetakse tavaliselt Yahoo! oma, mille aktsia hind on 80 korda kõrgem, kui kompanii 2004. aasta kasumiprognoos aktsia kohta. Pyykoneni sõnul kasvab Google nii kiiresti, et võiks sel aastal teenida juba kasumit 1,50 kuni 2,00 dollarit aktsia kohta. See tähendaks, et Google?i aktsia hind võiks tõusta 160 dollarile. Arvestades aga, et internetifirma emiteerib tõenäoliselt 250 kuni 300 miljonit aktsiat, võiks tema turuväärtus ulatuda 40 kuni 50 miljardi dollarini, kalkuleerib Pyykonen.

Analüüsikeskuse Argus Research Kevin Calabrese hinnangul jääb aga Google väärtuseks alla 17 miljardi dollari ning tema arvates maksavad investorid aktsiate eest ilmselt rohkem, kui firma väärt on.

Uuringufirma IPOFinancial.com president David Menlow arvab seda, et kuna IPO toimub oksjoni teel, hakkab börsil esialgu aktsia hind natukene tõusma, mille järel langeb järsult. ?See on lõks ja mitte ainult väikeinvestoritele, vaid kõigile,? lausus uudisteagentuurile Menlow uudisteagentuurile ning soovitas aktsiat osta alles pärast seda, kui müügipaanika on ära olnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing