EPL: Kesk kaalub erakorralist kongressi

07. mai 2004, 08:02

Keskerakondlaste eileõhtune koosolek lõppes tulemuseta, lähiajal võib tulla kokku partei erakorraline kongress, et arutada esimehe vahetust.

Üheks 27 kirja autorite nõudmiseks oli Savisaare taandumine esimehe kohalt kuni korralise kongressini. Eilsel kohtumisel ütles Savisaar, et võib esimehe kohalt küll taanduda, kuid siis peaks ka siseopositsioon Riigikogust ära minema, kirjutab Eesti Päevaleht.

Savisaar tunnistas pärast ligi kolm tundi kestnud kohtumist ajakirjanikele, et erakorralise kongressi kokkukutsumine oleks väga mõistlik samm. ?Esimehe otsustab järgmine kongress,? ütles ta. Savisaar nimetas kohtumist väga sisukaks, kus kõik said hingel oleva ära rääkida ja kõik kuulasid kõiki tähelepanelikult.

Endine kaitseminister Sven Mikser tõdes kohtumiselt tulles, et selle tulemus oli null. ?Sisu ja konstruktiivsus puudusid. Tulemus on ümmargune null,? märkis Mikser. Ta kinnitas, et esitab täna Keskerakonna Riigikogu fraktsioonist lahkumise avalduse.

Tema mõttekaaslane Peeter Kreitzberg lahkub samuti fraktsioonist. ?Erakonnas toimuvat veel arutatakse. Mingit lõplikku otsust ega lahendust pole,? nentis Kreitzberg.

Koos Jaanus Marrandi, Toomas Vareki ja Harri Õunapuuga sammusid Mikser ja Kreitzberg pärast koosolekut veel Toompea lossi, et toimunut arutada. Marrandi plaanib samuti fraktsioonist lahkuda. Tõenäoliselt liituvad lahkujatega ka Õunapuu ja Liina Tõnisson.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing