Keskerakond: taastumas on normaalne tööõhkkond

07. mai 2004, 16:58

Keskerakond teatas, et neljapäeval lepituskoosolekul sõna saanud inimeste tõstatatud küsimuste arutelu jätkub juhatuses ja teistes erakonna tööorganites.

Võimalikud muudatused põhikirja saab sisse viia erakonna kongressil.

Lisaks paljude inimeste konstruktiivsetele ettepanekutele esitas endine erakonna aseesimees ja juhatuse liige, Sven Mikser ligi kolm tundi kestnud koosolekul 10-punktilise ultimatiivsete nõudmiste paketi.

Selles esitatud nõudmiste rahuldamist pidas Harri Õunapuu eelduseks, et end siseopositsiooniks nimetav gruppasuks kaasa mõtlema erakonda edasiviivatele lahendustele.

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar vastas küsimustele, kommenteeris tõstatatud probleeme ning tegi endistele erakonna tipp-juhtidele ettepaneku jagada vastutust erakonna juhtimise eest ning koos loobuda poliitilisest mandaadist.

'Mina ei soovi tüli. Olen valmis tagasi astuma erakonna esimehe ametikohalt, kui teie tunnistate oma kaasvastutust ja astute tagasi Riigikogust. Leian, et minule esitatud süüdistuste eest kannavad vastutust nii kõik need, kes on olnud erakonna aseesimehed kui ka need, kes on palju aastaidkuulunud erakonna juhatusse,' ütles Savisaar.

Tema sõnul on kõigil Riigikogusse kuuluvatel siseopositsionääridel põhjust vaadata peeglisse. 'Kui leitakse, et Keskerakond vajab uut rohelist koridori, tuleb see ühiselt luua,' märkis Savisaar. 'Mina olen selleks valmis,' ütles ta.

Ka RK Keskerakonna fraktsiooni aseesimees ja juhatuse liige Ain Seppik teatas oma valmisolekust kanda võimalike juhtimisvigade eest ühist vastutust ning astuma Riigikogust tagasi.

Savisaar palus erakonna juhtimises osalenud kolleegidel vastust oma ette panekule eelolevaks esmaspäevaks.

Keskerakonnale on teatavaks saanud mitme riigikogulase - Sven Mikseri, Peeter Kreitzbergi, Jaanus Marrandi ja Harri Õunapuu - soov ükshaaval fraktsiooni koosseisust lahkuda. Kava kohaselt soovitakse sel moel pikendada nn meedia projekti ja venitada seda eelseisva Euroopa Parlamendi valimiseni.

Lähtudes erakonna põhikirjast tähendaks lahkumine fraktsioonist ka nende liikmelisuse automaatset lõppemist erakonnas. Vastavalt erakonnasisesele kokkuleppele, mille kandidaadid enne valimisi isiklikult allkirjastasid, tuleks neil loobuda ka erakonna nimekirjasvalimistel saadud Riigikogu mandaadist.

Sellisele kokkuleppele on oma allkirjad andnud nii Peeter Kreitzberg, Jaanus Marrandi kui ka Sven Mikser.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing