EPL: Balteco tehinguid uurib politsei

07. mai 2004, 07:58

Massaa?ivanne ning vannitoasisustust tootva ASi Balteco mitu juhtfiguuri on sattunud ettevõttes korraldatud tehingute tõttu majanduspolitsei huviorbiiti.

Põhja politseiprefektuuri majanduskuritegude talituse ülemkomissar Rocco Ots ütles Eesti Päevalehele, et Balteco suhtes uurimine alles käib ning veel on vara öelda, millal see lõpeb. ?See on üsna mahukas asi ning uurimine on aktiivses menetluses,? lausus Ots.

Samas lisas ta, et nimetatud kriminaalasja raames on majanduspolitsei huviorbiidis rohkem kui üks Baltecoga seotud inimene ning et uurimise käigus on politsei korraldanud läbiotsimisi nii Baltecos kui ka ettevõttega seotud juhtfiguuride kodudes. Konkreetsetest nimedest ei soovinud Ots rääkida.

Läbiotsimiste käigus on politsei konfiskeerinud dokumente, samuti on ekspertiisi saadetud üks arvuti.

?Mingi kuriteokoosseis siin on, muidu me asja ei uuriks,? ütles Ots, soovimata kahtlusi täpsustada. Esialgu pole ühelegi inimesele kriminaalasjas süüdistust esitatud. Majanduspolitsei huviorbiidis on Balteco tehingud olnud eelmise aasta keskpaigast.

Rocco Otsa sõnul on uurimine algatatud kahe avalduse põhjal, mis on liidetud üheks kriminaalasjaks. Avaldused on Balteco kahtlaste tehingute kohta politseile esitanud ettevõtte aktsionär, investeerimispanga LHV partner Rain Lõhmus, kes esitas avalduse oma firma Zarenor Investi kaudu. Lõhmus omandas osaluse Baltecos 2002. aasta lõpus.

Lõhmus süüdistab Balteco juhte ning teisi omanikke selles, et need firmast raha välja kandivad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing