Spordiennustuse avakuu tõi miljonilise käibe

Liis Kängsepp 10. mai 2004, 13:20

Aprillis testperioodiga tegevust alustanud internetipõhise sporditotalisaatori www.spordiennustus.ee käive ületas vähem kui kuu ajaga miljoni krooni piiri.

ASi Spordiennustus juhatuse liikme Sven Kolga sõnul oli totalisaatori esimene kuu edukas ning süsteem tõestas väikeste viperuste kiuste oma töökindlust. ?Inimeste huvi on spordiennustuse vastu olnud väga suur. Iga päev lisandub nüüd umbes poolsada mängijat,? ütles Kolga.

Võitudena on tänaseks välja makstud üle 700 000 krooni. Spordiennustusel on 1850 registreerunud mängijat, kellest üle tuhande on totalisaatori aktiivsed kasutajad. Valdav enamus registreerunutest on 21-30 aastased, kuuendik mängijatest on naised.

Eesti Olümpiakomitee presidendi, ASi Spordiennustus nõukogu esimehe Mart Siimanni sõnul on totalisaatori panuste koguarv ja käive järk-järgult kasvanud. ?Järjest suurenev huvi teeb ainult heameelt, kuna mängudest kogutud tulu investeeritakse Eesti sporti ja olümpialiikumisse,? ütles Siimann.

Enim on panustatud jäähoki MMi olulisemate kohtumistesse. Suurt huvi näidati ka Eesti korvpalliliiga finaalmängudes ning aktiivset totalisaatori kasutamist on oodata juunis algava jalgpalli EM-i mängudes.

Eesti võistkondade osalusel toimuvatest võistlustest lisandub Spordiennustuse mängude menüüsse peagi saalihoki, kui Eesti koondis alustab 16. mail Zürichis MMi B divisjoni mänge. Samal ajal võistleb Eesti võrkpallikoondis Tshehhimaal EM valikturniiril Ukraina, Sloveenia ja võõrustajatega pääsu eest finaalturniirile, kuhu saavad kaks paremat.

Lähiajal lisandub Spordiennustusse ka tennis, mis teeb avalöögi Prantsusmaa lahtiste meistrivõistlustega. Vormel-1 ja ralli MM on juba ennustatavad olnud KAHEST PAREM süsteemis, peagi saab pakkuda ka VÕITJA-ennustust.

Spordiennustuse keskkond on avatud ööpäevaringselt, panuseid saab teha iga päev kella 8-23. Maksimaalne võidusumma on 60 000 krooni. Spordiennustuse keskkonnas mängimine on lubatud alates 21. eluaastast.

Hasartmänguettevõttena maksab Spordiennustus aastas riigile oma käibest 5% hasartmängumaksu, toetades seeläbi Eesti spordi-, sotsiaal-, haridus- ja kultuurivaldkondi. Tulevikus hakkab ettevõte sporti ka otse toetama.

Internetipõhine totalisaator valmis koostöös Ahvenamaa hasartmängufirmaga PAF, kellel on turvalise ja populaarse spordiennustuse mängukeskkonna väljatöötamisel ja turustamisel mitmeaastane kogemus. 2004. aasta lõpuks loodab Spordiennustus saada 5000 registreerunud kasutajat.

ASi Spordiennustus põhiomanik on Eesti Olümpiakomitee, viiendik ettevõttest kuulub Ahvenamaa avalik-õiguslikule hasartmängufirmale PAF.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing