Itaallannad hõivavad maffias juhtpositsioone

10. mai 2004, 11:24

Itaalias tehtud esimene organiseeritud kuritegevuse uuring näitab, et maffia on hakanud muutuma, mille üheks põhjuseks on naiste mõjuvõimu kasv.

Areng on olnud kiire, sest esimene naine arreteeriti Itaalia maffias osalemise eest alles viis aastat tagasi. Tollal osalesid naised organiseeritud kuritegevuses juhuslikult, põhiliselt siis, kui nende mehed olid vangistatud või tapetud.

Uus uuring tõestab, et nüüdseks on naised maffia hierarhias järjest ülespoole tõusnud ning teevad seal isiklikku karjääri, mis ei ole enam seotud abikaasaga, kirjutab Deutsche Welle.

Uuringu üks autoreid Ernesto Savona väidab, et kuna organiseeritud kuritegevuse loomus on muutunud ja pole enam nii vägivaldne kui vanasti, siis on naised hakanud selles kaasalöömise vastu rohkem huvi tundma. Samal ajal on just nende osalemine aidanud vägivaldsust vähendada, sest ehkki nad ei ole loomult vähem julmad kui mehed, ei pea nad raha nimel tapmist nii õigustatuks kui mehed.

Organiseeritud kuritegevuses on raskuskese järjest rohkem nihkunud finantstegevusele ning organisatsioonid ei ole enam nii tsentraliseeritud, samuti on naised muutnud nende tegevuse paindlikumaks.

Naiste edenemine ja areng kuritegelikus maailmas toimub täpselt samuti nagu ärimaailmas, ütles uurija.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing