Ümbrikupalgakirjad juhatasid vähemalt 40 ettevõtet ausale teele

11. mai 2004, 11:15

Mitmesajale ettevõttele saadetud ümbrikupalgakirjad on suurendanud vähemalt 40 ettevõttes palkadega seotud maksude laekumist, teatas maksu- ja tolliamet.

Maksuhaldur saatis käesoleva aasta märtsis kahesajale Eesti ettevõttele märgukirjad, milles juhtis kirja adressaatide tähelepanu töötajatele tehtud väljamaksete madalale konkurentsivõimelisusele, mis võib viidata mitteametlike väljamaksete maksmisele ning palus üle kontrollida raamatupidamise- ja maksudega seonduvad andmed ning vajadusel teha vastavad parandused.

Ettevõtteile ei seatud kohustust märgukirjadele vastata, küll aga edastati maksuhalduri kontaktisiku andmed vajadusel nõu saamiseks.

Näitena võttis aprilli viimasel nädalal maksuhalduriga ühendust jae- ja hulgikaubandusega tegelev ettevõte Tallinnast, kes tunnistas, et töötajatele on tehtud mitteametlikke väljamakseid ja lubas teha parandused tulu- ja sotsiaalmaksudeklaratsioonidesse.

Maksuhaldur tegi kindlaks, et eelnimetatud ettevõte on teinud parandused tulu- ja sotsiaalmaksudeklaratsioonidesse tagasiulatuvalt kolme kuu kohta, mille tulemusel on laekunud riigikassasse lisaks 29000 krooni. Lisaks andis ettevõtte juht lubaduse edaspidi teha väljamakseid töötasudeks neid deklareerides ja riigimakse tasudes.

Maksu- ja Tolliameti kontrollitalituse juhataja Kristi Vahtra sõnul on sellised parandused ja reageeringud väga tervitatavad.

Ümbrikupalga reidide tulemusel suurenes 2003. aastal maksude vabatahtlik laekumine nende kontrollitud äriühingute puhul ligi 20 miljonit krooni. 2004. aasta I kvartalis määrati ümbrikupalga reidide põhjal täiendavaid makse 4,2 miljonit krooni. Lisaks määrati ümbrikupalgamaksjaile esimese kvartali jooksul kokku 43800 krooni trahve.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing