PM: Õpetajate palgatõusuks eraldab riik ligi 16 miljonit krooni lisaraha

12. mai 2004, 08:21

Viiendat kuud palgatõusuta töötavad õpetajad võivad loodetud raha kätte saada enne suvepuhkust, kui valitsus eraldab ligi 16 miljonit krooni lisaraha.

Pärast pikki vaidlusi haridustöötajate ametiühinguga lubas valitsus eelmise aasta lõpul, et kergitab kooliõpetajate palku tänavu 12 protsenti, kuid veel eelmisel nädalal polnud ametiühingute andmetel ligi paarikümnes koolis üle Eesti õpetajatel palk tõusnud, kirjutab Postimees.

Riik suurendas palgatõusu võimaldamiseks koolidele jagatava nn pearaha sees palgaraha osa 17,5 protsenti, kuid mitmete koolide õpetajad on palgalisast ilma jäänud põhjusel, et osa valdu ei tule pelgalt pearaha summadest palga maksmisega välja ja on varasematel aastatel saanud selleks riigilt lisaraha.

Peamiselt on palgatõusu maksmisega probleeme valdades, kus suhteliselt vähe õpilasi ja palju koole.

«Eeldatavasti on palgatõus viibimas või tulemata neis munitsipaalkoolides, kus vahendid mõlema, õpetajate palkade ja ilmselgelt üle jõu käiva pooltühja koolivõrgu ülalpidamiseks ei jagu,» märkis haridus- ja teadusministeeriumi nõunik Peeter-Eerik Ots.

Ministeeriumi esindaja lausus, et kui valitsus homme omavalitsuste rahataotlused heaks kiidab, peaks raha omavalitsustesse jõudma mai lõpust kuni juuni keskpaigani. «Kuid kuidas omavalitsused lisaraha jagavad, on ikkagi nende endi otsus,» lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing