EPL: Peaminister Parts tellib rahva raha eest salajasi meelsusuuringuid

13. mai 2004, 07:55

Valitsuse kommunikatsioonibüroo tellib peaminister Juhan Partsile ja tema lähikonnale avaliku arvamuse uuringuid, mille tulemused on jäetud üksnes enda teada.

Riigikantselei ja ASi Emor vahel sõlmitud püsilepingu alusel selgitab uuringufirma kaks korda kuus rahva toetust valitsusele, erakondadele ja Euroopa Liidule. Lisaks on tellijal õigus lülitada igasse küsitlusse veel kaks küsimust ?aktuaalsete teemade? kohta, kirjutas Eesti Päevaleht.

Lepingu koguhind ulatub üle 180 000 krooni, mis on jäetud maksumaksja kanda. Kokkulepe allkirjastati veebruari alguses, kuid Emor varustas peaministri bürood väärtusliku infoga juba möödunud aastal.

Stenbocki maja ei olnud eile pärastlõunase seisuga avaldanud uuringute tulemustest ridagi ei valitsuse ega riigikantselei veebikülgedel. Sellega on kõrged riigiametnikud rikkunud jõhkralt avaliku teabe seadust, mis kohustab avalikustama internetis ?andmed riigi- või kohaliku omavalitsuse asutuse tellitud uurimuste ja analüüside kohta?.

?Kindel ei,? ütles Rahvaliidu fraktsiooni aseesimees Tiit Tammsaar vastuseks küsimusele, kas Rahvaliit ja tema ministrid on küsitlustega kursis. Aprilli alguseni põllumajandusministri ametit pidanud Tammsaar nimetas kogu lugu äärmiselt kahetsusväärseks. ?Teistpidi pole siin midagi imelikku. See on sümptomaatiline Res Publica käitumine. Valitsuse juhtpartei on teinud mitmeid asju, millest me tagantjärele kuuleme,? märkis ta.

?Mitte tuhkagi? ei teadnud asjast ka avaliku teabe seaduse üks autoreid, reformierakondlane Rein Lang. ?Siin paistab olevat tegu järjekordse sigadusega. Vastutajaks pean riigisekretäri kui asutuse juhti,? sõnas Lang. ?Avalik teave tuleb üles riputada ja kodanikele võrdselt teatavaks teha. Sellist tsirkust pole vaja, et oma gäng saab ja teistele ei näidata.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing