EPL: Maksuamet käivitab e-kontrolli

13. mai 2004, 07:53

Maksu- ja tolliamet plaanib järgmiseks aastaks käivitada e-kontrolli, mille eesmärgiks on elektrooniliselt toodetud raamatupidamisandmete kontrollimine.

?E-kontrolli rakendamise vajaduse tingib raamatupidamisprogrammide ja elektrooniliste dokumentide üha laienev kasutamine,? ütles maksu- ja tolliameti kontrollitalituse juhataja Astrid Hergauk Eesti Päevalehele.

Maksuameti eesmärgiks on kiirendada suurte ja keskmiste ettevõtete raamatupidamiste kontrollimist. Kui seni kulus revidendil suurettevõtte kontrollimiseks aasta, siis pärast e-kontrolli käivitumist lüheneb see tunduvalt.

Kui traditsiooniliselt esitab äriühing oma raamatupidamise andmed paberkandjal, siis e-kontrolli rakendumisel esitatakse need maksuhaldurile CD-l. Esitatud andmeid analüüsib vastav programm ning seejärel käivitub tavapärane kontroll ? maksuhaldur küsib lisainformatsiooni majandustehingute kohta.

Paljudes ELi liikmesriikides on e-kontroll kasutusel juba 8?10 aastat.

Projekti käivitamine läheb riigile maksma miljon krooni ? tuleb osta programmid, koolitada spetsialistid ja täiendada seadusi. Lisaks on vaja ka programmi, mis konverteerib kõik Eestis kasutusel olevad raamatupidamisprogrammid analüüsimiseks sobilikuks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing