MTÜ Eesti Maaturism: konkurents on olemas

13. mai 2004, 16:40

Maaturismiettevõtjad avaldasid protesti valitsuse kavale anda Riigimetsa Majandamise Keskusele (RMK) õigus osutada tasulist turismiteenust.

RMK peadirektor hajutas täna maaturismiettevõtjate kartuseid, nagu kavatseks RMK tasuliste turismiteenuste turule siseneda, kuid vaidlus jätkub.

Äripäeva küsimustele vastab MTÜ Eesti Maaturism nõukogu esimees Margus Timmo.

<b> Mille vastu Te protesteerite, RMK peadirektor kinnitas, et RMK ei konkureeri praegu ega kavatse ka tulevikus eraettevõtjatega turismialal konkureerida </b>
Tõepoolest, RMK ei tekitagi esialgu konkurentsi terves Eestis, kuid RMK puhkemajade ümbruses asuvatele turismitaludele mõjuvad nad hävitavalt ja pikemas perspektiivis hakkavad nad mõjutama kogu maaturismisektori hinna- ja kvaliteedipoliitikat. Ning nende puhkemajade ring laieneb järjest.

<b> RMK peadirektor väidab, et nende voodikohad moodustavad vaid 1% Eesti voodikohtade arvust? </b>
See protsent on kindlasti õige, protsenti me ei vaidlusta, kuid küsimus on põhimõttes.

<b> Milles Te näete kõige suuremat ohtu? </b>
RMK rahaliste vahendite juures saavad nad ju teenust imeodavalt müüa ja see mõjutab kogu turgu. Eriti kriitiline olukord tekib, kui nõudlus turul väheneb, RMK saab ükskõik mis hinnaga müüa, neil ju pankrotiohtu pole.

<b> Riik ei peaks eraettevõtetega konkureerima? </b>
See on kummaline, et riik müüb ühe käega maha suurettevõtteid, kuid teise käega tekitab nüüd väikeettevõtluses konkurentsi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing