Haapsalu Puitdetail koondab kõik töötajad

13. mai 2004, 13:31

Juuni lõpus koondab Uuemõisa lossis tegutsev AS Haapsalu Puitdetail tegevuse lõpetamisega 24 töötajat, kirjutas Lääne Elu.

Läänemaa tööhõiveameti direktori Jüri Kivitiku sõnul on tegemist kolme viimase aasta suurima koondamisega Läänemaal. ?Juhatajast koristajani ? kõik koondatakse,? ütles Jüri Kivitikk.

Haapsalu Puitdetaili viimane tööpäev on 28. juunil. Puitdetaili likvideerija Villu Ilvese sõnul on tegevuse lõpetamiseks mitu põhjust, aga ?esiteks, meid tõstetakse Uuemõisa lossist välja?.

Ridala vallavolikogu otsustas juba 1997, et puidufirmal tuleb lossist lahkuda. Asemele pidi kolima Haapsalus asuv Ridala vallavalitsus.

Vahepealne haldusreformikava, mis nägi ette Haapsalu ja Ridala ühendamist, lükkas Puitdetaili kolimist edasi. Kuigi ka praegu kaalutakse linna ja valla ühendamist, tahab Ridala vallavalitsus lossi kolida. Valla eelarves on lossi korrastamiseks 900 000 kr.

Tänavu kevadel võttis Ridala volikogu jäiga hoiaku? Puitdetail peab lahkuma. Et Puitdetaili ruumides on kolmel korral puhkenud tulekahju, ei soostu kindlustusfirmad lossi enne kindlustama, kui ettevõte on lahkunud. Vallavanema Toomas Schmidti sõnul ongi loss, milles asub ka Uuemõisa algkool, kindlustamata.

Mullusest põlengust Haapsalu Puitdetailile tekkinud 65 000 krooni kahju Ergo kindlustus firmale ei korvanud. Ilvese sõnul oli põhjuseks puiduettevõtte mittevastavus ohutusnõuetele. Seegi jättis ettevõttele oma jälje.

Ilves ütles, et neile pakuti tegutsemiseks poole väiksemat pinda. Ettevõte otsustas aga sellest hoolimata tegevuse lõpetada, sest väiksema koormusega poleks võimalik ellu jääda. Pealegi kaasneksid kolimise ja hoone ostmisega suured kulud.

Haapsalu Puitdetail AS asutati 1992. Ettevõte toodab peamiselt ekspordiks lõikelaudu, mänguasju ja mööblidetaile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing