Vene miljardäri portree, nagu seda näevad Forbes ja Times

14. mai 2004, 15:27

Forbes ajakirjanik Kirill Vi?nepolski, kes juhtis vene miljardäride nimekirja koostamist, kirjeldab värvikalt nn 'Kuldhordi' keskmist liiget.

'See on 47aastane mees. Ta pole sündinud Moskvas, kuid suutis siin saada kõrgema tehnilise hariduse. 1988. aastaks oli sõlminud pealinnas häid tutvusi ning alates seaduse vastuvõtmisest kooperatiividest NSV Liidus kauples arvutitega, seejärel lülitus ümber toorainele ja erastamisele. Momendil on teist korda abielus, omab kaht last, suure osa ajast veedab välismaal, äriküsimused lahendab Moskvas', räägib Vi?nepolski.

Sellest kirjeldusest langevad välja ainus naine, Moskva linnapea abikaasa Jelena Baturina (vara 1,1 mld) ja poissmees Mihhail Prohhorov, Norilski Nikli juht, kes on nimekirjas 4.kohal 5,4 mld dollari suuruse varandusega.
Inglise Times nimetab teda kõige kadestusväärsemaks vene peigmeheks. Vaatamata sellele, et tema kompanii toodab maavarasid Põhja-Siberi igaveses külmas, võib Prohhorovi kõige enam näha Prantsuse Riviera peoõhtutel.

Forbes arvutuste järgi kulub keskmise vene oligarhi olmele keskmiselt 161 mln dollarit - lennuk, jaht, elamispind Moskvas ja Londonis jne. 9 mln läheb igapäevasteks kulutusteks - turvateenistuse, autojuhi ja armukese ülalpidamiseks.

Samas pole mõnele ülirikkale taoline elu sugugi meeltmööda. Vähemalt üks neist, Vladimir Lissin, Novolipetski metallurgiakombinaadi omanik, jättis äritegemise ja läks ülikooli õppejõuks. Võimalik, et oma 4,8 mld dollariga on ta maailma kõige rikkam professor, kirjutab Times.

<#BBC=http://news.bbc.co.uk/hi/russian/russia/newsid_3712000/3712081.stm>

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing