Sakala: Viljandi otsib kesklinna kvartalile hoonestajat

14. mai 2004, 08:28

Viljandi linnavalitsus korraldab 15. juunil enampakkumise, et leida kolmele kesklinna kinnistule hoonestajat ning rajada sinna jalakäijate tänav.

Linnavalitsuse otsuse kohaselt pannakse 1,5 miljoni krooni suuruse alghinnaga enampakkumisele korraga kolme Rubiini kino taguse maatüki hoonestusõigus. Nende pindala on kokku 1860 ruutmeetrit. Kõige suurem on Väike-Turu tänav 8b kinnistu, millel on pinda 977 ruutmeetrit. 695 ruutmeetriga järgneb Tartu tänav 4b ja kõige väiksem on 188 ruutmeetriga Tallinna tänav 6b, kirjutab Sakala.

Viljandi abilinnapea Rein Triisa sõnul otsustati kinnistute hoonestusõigus koos müüa seetõttu, et need on eri suuruse ja seega ka eri atraktiivsusega maaüksused.

«Kui näiteks Väike-Turu kinnistu ära võetaks, aga teisi keegi ei taha, siis ei saa kvartalit korraga korda teha,» selgitas Triisa.

Enampakkumise tingimuste kohaselt peab 50aastase hoonestusõiguse võitja ehitusload välja võtma järgmise aasta 1. detsembriks ja äripinnad peavad saama kasutusloa kõige hiljem 2007. aasta 1. juunil.

Samaks ajaks plaanib linn rajada Rubiini juurest Tallinna tänavale jalakäijate tänava ja selle haljastuse.

«Hooned ja tänav peaksid ümbruskonda arhitektuuriliselt sobima,» rääkis Triisa. «Tee peaks olema kiviparketist ning ääristatud sobivalt disainitud valgustite ja pinkidega. Tahame ka sealse linnamüüri esile tuua.»

Kõik kolm kinnistut asuvad muinsuskaitsealal ja see teeb ehitamise kallimaks. «Siin läheb lusika ja pintsliga kaevamiseks,» nentis Triisa.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing